لطفا صبر کنید ...

شاد بودن هنر است

ژانویه 16, 2019 توسط مینو ایرانی
edb2014a52b436df25bae3dc3b77854e.jpg

شاد بودن هنر است

زندگی موهبتی است که به ما ارزانی شده و تا وقتی امید هست، زندگی هم هست. ما قدرت آن را داریم که نا امیدی را به امید، شکست را به پیروزی و اشک را به خنده تبدیل کنید. برای شاد بودن باید یاد بگیریم که چگونه اندیشه‌هایمان را کنترل کنیم.

ما قدرت آن را داریم که همه پدیده‌های شادی بخش زندگی را در اختیار داشته باشیم و آنها را برای خود خلق کنیم. فقط کافی است تصمیم به تغییر آن بگیریم. انسان موجودی شادی‌خواه و لذت‌طلب است. هرگز داشتن مال و اموال نشانه خوشبختی و بی‌نوایی و فقر نشانه بدبختی نیست.

اگر چنین بود ثروتمندان باید شادترین و فقرا بدبخت‌ترین افراد باشند در حالی که همیشه چنین نیست. «آبرهام لینکلن» گفته: اغلب مردم تقریبا به همان اندازه‌ای شاد هستند که انتظارش را دارند. در واقع آنچه که در زندگی برای ما رخ می‌دهد آنقدرها تعیین‌کننده شادی ما نیست بلکه بیشتر نوع واکنش ما نسبت به آن رخداد‌هاست که نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. شاد بودن می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین مبارزات ما در زندگی باشد. برای شاد بودن باید بر افکار شاد تمرکز کنیم. لازمه شاد زیستن، جستجوی زیبایی‌ها و خوبی‌هاست همه‌چیز در دست ماست. بهتر است افکار شاد و سلامت داشته باشیم و سلامتی را حق انسانی و شایسته خود بدانیم. با خود ملایم باشیم و خانواده خود را بپذیریم. دوست بداریم و بدانیم که یکی از کلیدهای شادی و خرسندی، تمرکز ذهن بر لحظه‌ حال است. این لحظه، تنها زمانی است که در اختیار داریم و بهترین چیزی که از لحظه می‌توانیم بسازیم، شادی است.

اشخاص شاد، مثبت عمل می‌کنند

مثبت‌ اندیشی مسلما جای خودش را دارد. برای شاد بودن باید افکار خود را عوض کنید اما منتظر از راه رسیدن احساسات نباشید. اشخاص، دارای قدرت کنترل مستقیم بر چگونه عمل کردن و چگونه اندیشیدن خود هستند. اگر می‌خواهید شخص شادتری باشید شادمانه‌تر عمل کنید، اگر می‌خواهید شخص مهربانی باشید با عاطفه‌تر عمل کنید، اگر می‌خواهید منش دوستانه‌تری داشته باشید دوستانه‌تر عمل کنید. احساسات پس از عمل کردن از راه می‌رسند.

برنامه‌ ریزی برای آینده

انسان‌های شاد می‌دانند باید تسلط داشتن بر زندگی را تمرین کنند و بر زندگی خود کنترل داشته باشند تا در برابر احساساتی مانند قربانی بودن یا بی‌دفاع بودن مقاوم باشند. برنامه‌ریزی در جهت درست انجام دادن کارها امری ضروری است، نه این که وقت خود را بر هر چیزی که توجه فرد را به خود جلب می‌کند، بگذراند برای آنچه که برایتان مهم است، برنامه‌ریزی کنید و تصمیم بگیرید.

چند راه برای شادتر زندگی کردن

با صدای بلند بخندید:

درست متعاقب یک واقعه شاد و بامزه میزان‌ اندروفین و سایر هورمون‌هایی که باعث افزایش شادی در بدن می‌شوند، زیاد می‌شود و میزان هورمون‌های استرس‌زا پایین می‌آید.

یک آواز را زمزمه کنید:

مطالعات نشان داده که موسیقی بخش‌هایی از مغز را که ایجاد شادی می‌نماید، تحریک می‌کند. موسیقی همچنین آرامش‌بخش است.

داوطلب کمک به دیگران شوید:

کمک به دیگران شما را قادر می‌سازد تا مشکلات خود را بهتر درک کنید همچنین تعامل اجتماعی برایتان فراهم می‌سازد. بررسی‌ها نشان داده کمک به دیگران چندین جنبه از شادی مثل «رضایت از زندگی»، «سلامت روان»، «عزت نفس»، «احساس کنترل بر روی زندگی» و «سلامت جسمانی» را بهبود می‌بخشد.

یک لیست تهیه کنید:

هیچ‌چیز مانند اینکه کارهای خود را یادداشت کنید به شما کمک نمی‌کند تا افکار خود را ساماندهی کرده و اضطراب خود را کاهش دهید.

مثبت نگر باشید:

نیک‌ اندیشی یکی از نشانه‌های سلامت روان و موجب نشاط است. ما تصمیم می‌گیریم که دیگران را چگونه ببینیم، وقتی می‌خواهیم کسی را دوست داشته باشیم، می‌توانیم صبور و شکیبا باشیم و وقتی تصمیم می‌گیریم که از آدم‌ها برنجیم، در اشتباه‌های آنها دقیق می‌شویم. پس نوع احساس ما درباره دیگران به رفتار آنها بستگی ندارد بلکه به نگرش ما مربوط می‌شود. بسیاری از انسان‌ها اینگونه هستند که بیشتر وقت خود را صرف جستجوی عیب‌های دیگران می‌کنند و کمتر به خوبی‌های آن می‌پردازند.

برای شاد بودن باید یاد بگیریم که چگونه اندیشه‌هایمان را کنترل کنیم زیرا آنچه مایه خوشبختی و شادی انسان است از درون او سرچشمه می‌گیرد، نه از بیرون.

پیاده سازی و سئو توسط: 'GoGseo