لطفا صبر کنید ...

اگر استرس دارید این کارها را انجام ندهید

11-sounds-Shutting-Down-Stress-485348468-PeopleImages.jpg

اگر استرس دارید این کارها را انجام ندهید

بسیاری از عوامل استرس زا در زندگی تحت کنترل ما نیستند با این وجود واکنش های ما به این چیزها می تواند تأثیر زیادی روی میزان استرس داشته باشد. شما باید از استرس تان آگاهی داشته باشید.

زمانی که استرس دارید گاه از جنگ و مقاومت خسته می‌ شوید و در نتیجه فرصت‌ هایی را از دست می‌ دهید.

به استرس خود بی‌توجه نمانید

اغلب افراد استرس خود را نمی‌توانند توصیف کنند. مدیریت استرس فرایندی است که یک‌باره تمام نمی‌شود و نیاز به استمرار دارد.باید برای خود یک برنامه‌ ی کلی مدیریت استرس داشته باشید که شامل برداشتن عوامل استرس زا و همچنین مدیریت استرس شما باشد.

افکار منفی را کنار بگذارید

زمانی که روی شرایط فعلی خود کنترل نداشته باشید احساس استرس بیشتری خواهید داشت. حتی گاهی فکر می‌ کنیم کنترل کمتری روی شرایط پیدا کرده‌ ایم. سعی کنید انتخاب‌هایی که برای شما در این شرایط وجود دارد را بشناسید –حتی اگر انتخاب‌ هایی نیستند که دوستشان داشته‌ اید، این کار کمک می‌ کند احساس تسلط بیشتری به شرایط داشته و کمتر فکر کنید در این اوضاع گیر کرده‌ اید.

ورزش را کنار نگذارید

ورزش می‌تواند کمک کند در مدت زمانی کم احساس استرس کمتری داشته باشید و در درازمدت باعث می‌ شود در مقابل استرس منعطف تر شوید. با وجودی که ورزش بیشترین فایده را برای ما دارد اما همیشه آن را در آخر می‌گذاریم.

به دشمنان خود تکیه نکنید

زمانی که استرس دارید حمایت عاطفی و دوستان اطراف شما می‌توانند در مقابل چالشی که با آن روبرو هستید به شما کمک کنند. روابطی غیرقابل‌پیش‌بینی که گاه حمایتی بوده و گاه نیستند برای شما دشوار خواهند بود زیرا احساس عدم اطمینان و تنش نسبت به آن خواهید شد. به همین علت نه تنها باید بدانید چه زمانی باید روابط سمی اطراف خود را به پایان برسانید بلکه باید بدانید چگونه روابط سالم در زندگی خود را حفظ کنید.

مقابله با استرس

طرز فکر همیشگی خود را کنار بگذارید

الگوهای فکری می‌توانند تبدیل به یک عادت شوند و طرز فکر همیشگی شما به جهانتان رنگ می‌ دهد و منجر به استرس می‌ شوند. اگر الگوهای فکری شما خوشبینانه باشند خوب است. اگر الگوی فکری شما به سمت افکار منفی برود برای شما بد خواهد بود.

زیاد فکر نکنید

همه‌ی ما با چیزهایی روبرو می‌شویم که به ما استرس می‌دهند. طبیعی است بخواهید به این منابع استرس زا نگاه کنید تا بتوانید ببینید برای درک بهتر موقعیت و تغییر آن چه کاری می‌ توانید انجام دهید. اما گاهی ذهن ما درگیر طرز فکری می‌شود که موثر نیست و به نوعی حتی منفی است. زمانی که ما روی این نوع طرز فکر تمرکز داریم به جای آنکه بتوانیم اوضاع را بهتر کنیم همه چیز را به هم خواهیم ریخت.

برنامه‌ ی خود را زیاد پر نکنید

زمانی که مشغله‌ ی شما زیاد است، حتی اگر برنامه‌ تان با چیزهایی پر شده باشد که هیجان‌ انگیزند، احساس استرس خواهید کرد زیرا فکر می‌کنید وقتتان کم است. یاد بگیرید به درخواست‌ هایی که وقت شما را می‌ گیرند نه بگویید و کارهایی در زندگی که به شما استرس می‌ دهند را کنار بگذارید، این‌ ها بزرگ‌ ترین استراتژی ها برای رسیدن به آرامش درونی‌ اند.

فرصت‌ ها را از دست ندهید

گاهی با شکست‌ هایی روبرو شده و دست از تلاش می‌ کشید، در نتیجه دیگر به سعی و کوشش خود ادامه نمی‌ دهید و موانعی موقت برای خود می‌ سازید که باعث بروز مشکل بزرگ‌ تری خواهند شد.

پیاده سازی و سئو توسط: 'GoGseo