لطفا صبر کنید ...

در سال جدید، جسم و روحتان را تازه کنید

nature-spring.jpg

در سال جدید، جسم و روحتان را تازه کنید

انتقال دادن تمامی عادت‌های اشتباه، احساسات منفی و روحیه ضعیف به سال نو می‌تواند برای سلامت روانی شما بسیار مضر باشد. کارشناسان توصیه می‌ کنند در روحیات خود تغییراتی ایجاد کنید.

اگر در آرزوی حوادث و اتفاقات خوب هستید برای رسیدن به آنها باید کوشش کنید و گام بردارید، ناراحتی و ناسپاس بودن از نعمت ها و تنها مشاهده نیمه خالی لیوان می‌تواند اتفاقات بد و پس رفت در زندگی را به سوی شما آورد.

با خودتان و دیگران مهربان‌ تر باشید

اغلب افراد نسبت به خود انتقاداتی سختگیرانه دارند که در نتیجه آن ازخود تصویر درستی ندارند و دچار کاهش اعتماد به نفس می‌ شوند، کارشناسان توصیه می‌ کنند افراد در سال جدید نسبت به خود مهربان‌ تر باشند، انتقاداتی معقول و منطقی‌ تر نسبت به خود داشته باشند، نقاط ضعف و قدرت خود را شناسایی کنند و بر تقویت موارد قدرت و برطرف کردن موارد ضعف تاکید کنند.

قدردان نعمت‌ ها باشید

هر روز که از خواب بیدار می‌شوید روزی جدید و فصلی تازه در زندگی شما است، این یک شعار کلیشه‌ ای نیست بلکه شاکر بودن از نعمت‌ هایی که فرد دارد از جمله سلامت، امنیت، ایمنی، رفاه، خانواده، تغذیه، محل زندگی، تحصیلات و هزاران نعمت دیگر می‌ تواند باعث جذب انرژی‌ های مثبت و افزایش نعمات و احساس خوشبختی در فرد شود.

محرک‌ های احساسات غم و ناراحتی را پیدا کنید

هر احساسی چه مثبت و چه منفی در اثر عوامل محرک داخلی یا خارجی به وجود می‌ آید، اگر می‌ خواهید در سال پیش روی احساسات شاد و سلامت روانی خوبی داشته باشید این عوامل را به دقت شناسایی کنید.

عوامل به وجود آورنده احساسات شاد و مثبت را در خود تقویت کنید و برعکس عوامل ایجاد کننده ناراحتی، استرس و اندوه را در خود از بین ببرید.

احساسات شاد خود را با دیگران تقسیم کنید

اگر می‌خواهید سلامت روانی خوبی داشته باشید باید احساسات شاد خود را با دیگران تقسیم کنید، احساسات خود منفی یا مثبت را در یک دفترچه بنویسید زیرا به این ترتیب آنها از ذهن شما خارج می‌شوند و می‌توانید با آرامش بیشتری به نظم و سامان دادن به نظرات خود بپردازید.

اشتراک احساسات خوب در آستانه سال نو می‌تواند خرید یک هدید هرچند کوچک، ملاقات با دوستان در یک کافی شاپ یا رفتن به رستوران و سینما، کمک برای خانه تکانی و یا حتی خرید یک دسته گل باشد اما در پشت این هدیه احساسات مثبت و گرم شما است که به دوستان و نزدیکانتان هدیه می‌دهید.

از وسایل الکترونیکی دور و برتان دور شوید

وسایلی مانند تلفن همراه، تبلت و رایانه این روزها در جهان مورد استفاده میلیاردها انسان هستند اما یکی از عواملی هستند که باعث افت شدید سلامت روانی در جوامع مختلف شناسایی می‌شوند.

هر روز برای خود زمانی برای دور بودن از این وسایل را اختصاص دهید و به سایر فعالیت‌ های مورد علاقه خود بپردازید، به طور مثال خانه و محل کار خود را جمع آوری کنید، با اطرافیانتان به گردش بروید، ورزش کنید، آشپزی کنید یا حتی کتاب مورد علاقه خود را بخوانید و به مغز و روحتان اجازه دهید تا اندکی استراحت کند و به دور از هیاهوی دنیای اطلاعات یک زندگی آرام و بی دغدغه را سپری کند.

با انجام این راهکارها می‌توانید درسال جدید سلامت روانی بسیار بهتری داشته باشید و نیز کمتر به بیماری‌های جسمی، افسردگی و اضطراب دچار شوید.
منبع: زیبامون

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

9 + 1 =


پیاده سازی و سئو توسط: 'GoGseo