لطفا صبر کنید ...

آیا مشاوره قبل از ازدواج لازم است؟

نوامبر 15, 2018 توسط مینو ایرانی
1-1.jpeg

آیا مشاوره قبل از ازدواج لازم است؟

به کمک آن می توان اطمینان حاصل کرد که شما و شریک زندگی‌ تان یک رابطه قوی و سالم را به عنوان پایه‌ ای برای ازدواج پایدار ایجاد کرده اید.

مشاوره قبل از ازدواج یک نوع تشخیص و درمان است.

چه بخواهیم و چه نخواهیم باید این نظریه اسلام را قبول کنیم که زن و شوهر باید هم طبقه و هم سطح با یکدیگر باشند. این موضوع نه تنها صرفاً برای تفاهم بین زوجین است بلکه همچنین برای تفاهم یک خانواده و همینطور جلوگیری از آسیب های ارزشی و روانی که فرزندان در یک خانواده غیر هم سطح تحمل می کنند خواهد بود. مشاوره قبل از ازدواج به ما کمک میکند که از بسیاری از خسارت هایی را که خدای نکرده ممکن است در آینده به ما متحمل شود جلوگیری کنیم.

چه اتفاقی در طول مشاوره رخ می دهد؟

مشاوره پیش از ازدواج در برخی از جزئیات که شاید کمتر به آنها فکر کرده اید، با توجه به موضوعات مهم و دغدغه های روانی تان به شما کمک می کند. موضوعاتی مانند بچه‌ها، صمیمیت، پول و غیره. از شما سوالاتی در مورد اهداف شغلی فردی، ارزش های خود، وضعیت مالی، زندگی جنسی شما، انتظارات شما در رابطه با داشتن فرزند، اعتقادات مذهبی، مشارکت خانواده و زندگی اجتماعی پرسیده می شود.

شاید اینطور فکر کنید که قبلاً بسیاری از این موضوعات را با همسر خود مورد بحث قرار داده‌اید اما مطمئن باشید که از بعضی از سوالات شگفت زده می شوید. اگر به دلایلی ما نتوانیم فرزند داشته باشیم آیا میتوانیم از پرورشگاه فرزند بیاوریم؟ آیا این موضوع آنقدر سخت است که بهتر است طلاق بگیریم؟! آیا وجود یک فرزند برای ما کافی است و همین یک فرزند شیوه زندگی و منابع مالی ما را تحت تاثیر قرار میدهد؟ ما چطور می توانیم فرزندان خود را تربیت کنیم؟ ما با بستگانی که آنها را زیاد دوست نداریم چطور باید همکاری و ارتباط داشته باشیم؟ ارزشهای اصلی و یا خط قرمزهای ما چیست؟ آیا شرایط بد مالی، خیانت، اعتیاد به مواد مخدر یا امثال اینها میتواند خط قرمزهای ما باشد؟ اگر در زندگی دچار اشتباهاتی شدیم عکس العمل هر یک از ما چه باید باشد؟

مشاورین و روانشناسان متخصص و حرفه ای به شما کمک می کنند که با سرمایه گذاری بر روی نقاط قوت شخصیت خود آنها را توسعه دهید و با این روش رابطه خود را تغذیه کنید. با این کار شما یکدیگر را بیشتر دوست خواهید داشت.

همانطور که از طریق این قبیل سوالات، ذهن خود را نسبت به مسائل زندگی مشترکتان باز می‌کنید آمادگی خود را نیز بالا میبرید تا برخی از حقیقت های سخت را بپذیرید و برای آنها راه حل موثری پیدا کنید. حقایقی که قبل از جلسه شما ناشناخته بود و یا نادیده گرفته شده بود. به عنوان مثال ممکن است متوجه شویم که همسر ما زمان زیادی را صرف خود می‌کند و یا از یکی از عادتهای خود به شدت ناراضی است و یا به برخی از ناراحتی های گذشته دست می زند. مشاوره رفتارهای شما را برایند می‌کند و به شما آموزش می دهد تا یاد بگیرید که چطور میتوانید با استفاده از مهارت های خود، تمام مسائلتان را تا حد معقولی حل و فصل کنید و رابطه خود را بهبود بخشید. انتظارات واقع بینانه از یکدیگر، از بین بردن ترس از ازدواج و شناسایی نقاط استرس زای آینده در رابطه شما به خوبی به کمک مشاور کشف و حل میشود.

پیاده سازی و سئو توسط: 'GoGseo