لطفا صبر کنید ...

7 نشانه شخصیت روان پریش

نوامبر 30, 2021 توسط مینو ایرانی
istockphoto-590282968-170667a.jpg

7 نشانه شخصیت روان پریش

آگاه بودن می تواند شما را از اندوه فراوان نجات دهد. حتی ممکن است جان شما را نجات دهد

  • افرادی که دارای سایکوپاتی بالایی هستند ممکن است در ابتدا جذاب و با اعتماد به نفس به نظر برسند.
  • با این حال ، آنها مستعد رفتار فریبکارانه ، غیراخلاقی و در برخی موارد خشونت آمیز هستند.
  • آگاهی از ویژگی های اساسی سایکوپاتی می تواند به جلوگیری از دستکاری قربانیان کمک کند.

وقتی کسی را روان پریش می نامیم چه معنایی دارد؟ اکثر مردم این اصطلاح را شنیده اند ، اما وقتی این شبح روان گردان ، خود را نشان می دهد ، این همه هیاهو و پیش بینی دقیقاً چیست؟

هرچند در ظاهر جذاب و کاریزماتیک است ، اما فرد روان پریش دارای سبک خودشیفتگی و بدون بی اعتنایی اخلاقی است. به این ترتیب ، او تا زمانی که به خواسته خود برسد ، خویشتن داری ندارد. اگرچه ممکن است در ابتدا جذاب به نظر برسد ، اما می تواند به راحتی تلنگر بزند و بدون هشدار یا تحریک آشکار ، حیله گر ، بی رحمانه یا حتی خطرناک شود. برخلاف نوع معمولی خود محوری ، او نه تنها در روابط خود (رویکرد تیتراژ) ، بلکه ماهیتی ابزاری دارد: مردم برای کارهایی که می توانند برای او انجام دهند استفاده می شوند.

بنابراین چگونه می توان چنین نوع غیرقابل پیش بینی و احتمالاً خطرناکی را از کسانی که واقعاً جذاب هستند تشخیص داد؟ در اینجا ، به طور خلاصه ، هفت ویژگی وجود دارد که باید به شما هشدار دهد که شخصیت روانی ممکن است مورد توجه شما باشد.

1. جذابیت سطحی

باب ، مرد جدید در محل کار ، به نظر می رسد پرحرف و علاقه مند است که شما و دیگران را در محل کار بشناسد. به نظر می رسید او در ابتدا یک پسر دوست داشتنی بود. به زودی احساس می کنید که او کمی صاف و مصنوعی است. به عنوان مثال ، او در مورد همسرش به گونه ای صحبت می کند که گویی شوهر با محبتی است ، اما تمرکز او همیشه بر ظاهر او است و شما متوجه معاشقه های بی وقفه او با زنان جوان در اطراف دفتر و تمایلات آزاردهنده او برای انجام کارهای غیر ظریف و ظریف می شوید. استنباط های جنسی غیر حساس ظریف با تأمل ، متوجه می شوید که باب مردی است که سبک او فریب دادن و فریب دادن است ، نه دوستی و پیوند با دیگران.

نشانه های شخصیت روان پریش

2. عزت نفس غیر واقعی

او مردی است که همیشه اعتبارش را می پذیرد ، خواه مستحق آن باشد یا نه. او نه تنها خود را بزرگ میپندارد ، بلکه-و این مهم است-او دیگران را که به عنوان رقیب خود می پندارد ، بی ارزش می کند. تمایل او فقط پیروزی نیست ، بلکه تسلط است ، حتی اگر به این معنی باشد که او باید مخرب باشد. اگر میزان سایکوپاتی شدید باشد ، این ممکن است به این معنی باشد که در صورت لزوم روان پریش تمایل به خشونت دارد.

یکی از روانپزشکی که با او مصاحبه کردم به من گفت وقتی سرقت می کند ، هدف او بدست آوردن خواسته اش است ، معمولاً پول. او برای ترساندن اسلحه حمل می کند. اما اگر کسی مانع او می شد ، برای کشتن شلیک می کرد.

3. فریبکاری

این ویژگی مربوط به تحریف عزت نفس ، اختلال در برقراری ارتباط با افراد دیگر و نیاز به همیشه در صدر بودن است ، روانگردان دروغ می گوید ، تقلب می کند ، دستکاری می کند ، حقیقت را خراب می کند و تا حدی منطقی می شود که واقعیت به قدری مورد تعرض قرار می گیرد که به پشتیبانی زندگی کمک می کند.

باب ، آن مرد جدید در دفتر ، ممکن است همکاران خود را تضعیف کند یا مدعی اعتبار پروژه ای شود که در آن “صحبت کرد” ، اما در مورد زمان بندی برای تکمیل وقت کم بود. او هیچ مشکلی نداشت که انجام کارهای سنگین را به دیگران واگذار کند. او که در هنر دستکاری مهارت دارد ، این کار را به شکلی انجام می دهد که مقابله با آن دشوار است. به عنوان مثال ، او قبلاً سلسله مراتب قدرت را در محل کار اندازه گیری کرده بود و مدتی را با سرپرستان مشاجره می کرد ، بنابراین مواجهه مستقیم با او خطرناک بود.

4. احساسات کم عمق

چیزی که می تواند این ویژگی خاص را بسیار تکان دهنده کند این است که ، همانطور که قبلاً اشاره شد ، روان پریش به طور سطحی درگیر کننده است و می تواند به طور واضح “حاضر” به نظر برسد. عمق احساسات توسط یک بی تفاوتی سنگین پنهان می شود.

برای مثال ، وقتی متوجه شوید که پسر به ظاهر علاقه مند با او صحبت می کنید ، موضوع صحبت را تغییر می دهد ، همانطور که در مورد تصادف اتومبیل دوست خود یا درگیری ترسناک پسرتان با تب بالا در آخر هفته گذشته به او می گفتید ، او ديگران را ابزارهايي مي داند كه بايد برای خود استفاده كنند.

اگرچه باب ، نمونه روان پریش ما ، قدرت های خود را جمع می کند ، اما هدف او این است که از روابط خود با آنها برای به دست آوردن امتیازات ویژه در محل کار استفاده کند. با این حال ، او هرگز فرصتی را برای تضعیف افراد بالای خود از دست نمی دهد ، به ویژه وقتی که ممکن است به آرمان های حرفه ای او برسد.

5. ملال و نیاز به تحریک

تمایل به تجربه کسالت با یک انگیزه قوی برای جستجوی تحریک همراه با یک احساسی کم عمق مرتبط است. بدون ارتباط واقعی با افراد دیگر و با خلق و خویی که همواره در جستجوی هیجان است ، روان پریش سریع به خطر می افتد و رفتارهای پرخطر انجام می دهد. باب ، اگرچه رفتار او باعث شده است که دیگران در محل کار از او بدبین باشند ، اما ممکن است به خاطر رفتار پرخاشگرانه او و تمایل به “دست و پا زدن” برای عقد قراردادهای جدید و کسب درآمد برای کارفرمایش مورد تحسین قرار گیرد.

6. تاریخچه رفتار سایه دار

از آنجایی که روان پریش ،کنترل اخلاقی کمی دارد ، رفتار هیجان انگیز او هیچ محدودیتی ندارد ، که ممکن است به مرور زمان او را درگیر کند. با این حال ، معمولاً برای قربانیان او دیر است.

در کتابم ، رمزگشایی جنون ، من پرونده رندال ، یک روان پریش بدخیم را بررسی می کنم که سرپرستانش در کار او به دلیل قدرت فروشندگی او را تحسین می کردند – تا زمانی که مشخص شد که او با عصبانیت همسرش را کشت تا همه چیز را بپوشاند سپس مشخص شد که وی سالها در محل کارش کلاهبرداری کرده است.

نشانه های فرد روان پریش

7. معمای تناقضات

در نتیجه مهارت آنها در دستکاری و فریب ، رمزگشایی روانی ها دشوار است ، تا حد زیادی به دلیل مهارت آنها در نشان دادن خود به عنوان پسرهای دوست داشتنی و حتی حساس.

تد باندی ، قاتل سریالی مشهور ، یک مثال غم انگیز است. او با ظاهری زیبا و روان ، زنان را به راحتی به مرگ خشونت آمیزی کشاند و به راحتی آنها را متقاعد کرد که یک دانشجوی حقوق مهربان ، ملایم و تهدیدآمیز است. پس از جلب اعتماد آنها ، او آنها را می رباید و قربانیان خود را بی رحمانه می کشد و پس از آن با جنازه قربانی رابطه جنسی برقرار می کند.


روانشناس ایرانی در لندن

مشاوره آنلاین: چت آنلاین در ساعات پاسخگویی | جلسه اول مشاوره رایگان می باشد

اطلاعات تماس با روانشناس “مینو ایرانی” …

کانال تلگرام روانشناس مینو ایرانی @positive_thought_net

پیاده سازی و سئو توسط: 'GoGseo