لطفا صبر کنید ...

8 روند سلامت روان که باید در سال 2022 مشاهده کنید

ژانویه 21, 2022 توسط مینو ایرانی
224123-8-Mental-Health-Trends-to-Watch-In-2022-1296x728-header-1024x576-1.jpg

8 روند سلامت روان که باید در سال 2022 مشاهده کنید

مراقب این روندهای نوظهور و پیشرفت های تحقیقاتی جدید هیجان انگیز در سلامت روان در سال جدید باشید.

سلامت روان به بخش مهمی از گفتگوهای عمومی در سال 2021 تبدیل شد، زیرا ورزشکاران المپیک، افراد مشهور و سایر شخصیت‌های عمومی در مورد رفاه خود مطرح کردند و به کاهش این انگ کمک کردند.

با ورود به سومین سال همه‌گیری، می‌توان انتظار داشت که سلامت روان همچنان در اولویت اصلی سال 2022 باشد، به‌ویژه در شرایطی که ایالات متحده با بحران رو به رشد سلامت روان مواجه است .

در واقع، یک نظرسنجی اخیر توسط انجمن روانپزشکی آمریکا نشان داد که یک چهارم آمریکایی ها تصمیم گرفتند سال جدید را برای بهبود سلامت روان خود در سال 2022 اتخاذ کنند.

اگرچه سال 2021 بدون چالش نبود، اما سال گذشته رشد، درک و امیدواری را به همراه داشت.

پیشرفت‌های جدید در علم، مانند واکسن‌های COVID-19، گواهی بر تعهد بشریت به شفا است.

سایر مطالعات تحقیقاتی هیجان انگیز به ما نشان داده اند که چگونه می توانیم خدمات بهداشت روانی را بهبود بخشیم، به نابرابری های نژادی و اجتماعی-اقتصادی رسیدگی کنیم ، و در نهایت، رفاه کلی خود را از درون به بیرون افزایش دهیم.

کافی است بگوییم، در فضای سلامت روان اتفاقات زیادی می افتد . برای تعیین بهترین روندهای سلامت روان در سال 2022، با کارشناسان این حوزه و تیم امور پزشکی سایک سنترال مشورت کردیم .

توجه داشته باشید که برخی از این گرایش‌ها هنوز در دسترس نیستند، اما ما انتظار داریم در ماه‌های آینده تحقیقات و دسترسی به آن افزایش یابد.

1. مراقبت از تروما

تقریباً 61 درصد از بزرگسالان حداقل یک رویداد آسیب زا را در طول زندگی خود تجربه کرده اند. مطالعه تجربیات نامطلوب دوران کودکی (ACES).

از هر 6 بزرگسال، حدود 1 نفر در دوران کودکی چهار رویداد آسیب زا یا بیشتر را تحمل می کند و زنان و افراد از جوامع اقلیت با خطر بیشتری روبرو هستند.

پزشکان، پزشکان مراقبت های بهداشتی، مربیان و متخصصان سلامت روان به طور گسترده ای استقبال می کنند

برای رسیدگی به تروما در میان جمعیت گسترده تر.

به گفته ناتانیل ایورز ، دکترا، رئیس گروه و دانشیار دانشگاه ویک فارست در وینستون-سالم، کارولینای شمالی، مراقبت های آگاه از تروما تنها در سال 2022 مورد تاکید قرار خواهد گرفت .

برای مؤثر بودن مراقبت‌های آگاه از تروما، علاوه بر نیاز به رویکردی جامع که شامل درمان‌ها و استراتژی‌هایی است که با نقاط قوت فرد در مقابل ضعف‌های آن‌ها بازی می‌کند، تأکید می‌کند. در برخی موارد، مراقبت‌های آگاه از تروما می‌تواند خطر تمرکز بیش‌ازحد بر آسیب‌های فردی را داشته باشد، نه اینکه به نقاط قوت فرد برای درک و درمان مؤثر آن‌ها توجه شود.

2. آزمایش خون برای بیماری های روانی

به زودی، می توانید این گزینه را داشته باشید که یک آزمایش خون انجام دهید تا به راحتی یک بیماری روانی مانند افسردگی را تشخیص دهید.

که در آوریل 2021 ،

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا یک آزمایش خون جدید برای بیماری های روانی ایجاد کردند که نشان می دهد نشانگرهای بیولوژیکی برای اختلالات خلقی را می توان در بیومارکرهای RNA یافت.

این مطالعه نشان داد که آزمایش خون می تواند شدت افسردگی و خطر ابتلا به افسردگی شدید و اختلال دوقطبی را در آینده مشخص کند. آزمایش خون همچنین ممکن است به انتخاب داروی فرد کمک کند.

متیو بولند ، دکترا، روانشناس بالینی در رنو، نوادا، و یکی از اعضای تیم امور پزشکی سایک سنترال ، می‌گوید: «این یک چشم‌انداز هیجان‌انگیز برای شناسایی نشانگرهای بیولوژیکی افسردگی در میان محققان است، اما در درک و پتانسیل استفاده از آن بسیار مقدماتی است. .

اگرچه آزمایش‌های خون برای بیماری‌های روانی هنوز در مراحل اولیه توسعه خود هستند، این پیشرفت علمی می‌تواند نحوه تشخیص بیماری‌های روانی را که اغلب با آزمون و خطا انجام می‌شود، تغییر دهد، حتی بهبود بخشد.

ایورس می افزاید: «این روش به عنوان کمکی برای ابزارهای تشخیصی سنتی باقی خواهد ماند، زیرا بیماری های روانی پیچیده هستند و علل زیستی، روانی و اجتماعی فرهنگی دارند.

درمان مقرون به صرفه ارائه شده به صورت دیجیتال – BetterHelp را امتحان کنید

برای نیازهای درمانی خود از بین شبکه وسیع درمانگران BetterHelp انتخاب کنید. در آزمونی شرکت کنید، مطابقت پیدا کنید و از طریق تلفن های امن یا جلسات ویدیویی شروع به دریافت پشتیبانی کنید. شروع برنامه ها از 60 دلار در هفته + 10٪ تخفیف اضافی.

یک درمانگر پیدا کنید

3. پیشرفت در تحقیقات روانگردان

قرون متمادی است که داروهای روانگردان برای اهداف مذهبی، پزشکی و تشریفاتی در سراسر جهان، عمدتاً در میان فرهنگ های بومی، مورد استفاده قرار گرفته اند.

و تحقیقات اخیر نشان می دهد که مواد روانگردان مانند سیلوسایبین ، MDMA، LSD و کتامین می توانند به درمان بیماری های روانی مانند افسردگی، اضطراب و غیره کمک کنند.

اگرچه داروهای روانگردان هنوز در بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، به عنوان مواد کنترل شده و غیرقانونی طبقه بندی می شوند، قوانین، سیاست ها در حال کاهش است.

به عنوان مثال، اداره مبارزه با مواد مخدر (DEA) اخیراً مجوز افزایش تولید روانگردان ها را برای پاسخگویی به تقاضاهای تحقیقاتی رو به رشد صادر کرده است.

از ییل گرفته تا جان هاپکینز تا دانشگاه نیویورک، تا مرکز تازه تاسیس تحقیقات و درمان روانگردان در دانشگاه تگزاس، دانشمندان تحقیقاتی به طور فزاینده ای به ارزش درمانی روانگردان ها و سایر مواد روانگردان علاقه مند می شوند.

علاوه بر این، تحقیقات در حال ظهور مزایای بالقوه سلامت روان روان درمانی با کمک روانگردان (PAP) را نشان می دهد ، که نوعی درمان همراه با مصرف یک ماده روانگردان است.

Boland می گوید: «درمان کمکی برای جلوگیری از استحکام عادات قدیمی پس از مصرف دوز مورد نیاز است. روش‌های تثبیت‌شده‌تر، تا حدی به دلیل قانونی بودن و انتظار افزایش یافته‌های تحقیقاتی برای اثربخشی بسیاری از شرایط خاص، کندتر خواهند بود.

در حالی که درمان روانگردان هنوز حداقل چند سال تا ارائه در مطب درمانگر شما فاصله دارد، ما احتمالاً همچنان شاهد اکتشافات علمی بیشتری در مورد مزایای احتمالی خواهیم بود.

تعیین مرزهای سالم با رسانه های اجتماعی

4. تعیین مرزهای سالم با رسانه های اجتماعی

اگر تلفن هوشمند دارید، احتمالاً به خوبی می‌دانید که محدود کردن زمان نمایشگر می‌تواند یک چالش باشد. ناگفته نماند، گذراندن زمان زیاد آنلاین می تواند بر رفاه شما تأثیر منفی بگذارد.

و اگر «معضل اجتماعی» نتفلیکس را تماشا کرده باشید، می‌دانید که فیسبوک، اینستاگرام و پینترست این برنامه‌ها را به‌طور خاص طراحی کرده‌اند تا توجه شما را تا زمانی که ممکن است حفظ کنند.

همچنین ممکن است به یاد بیاورید که یکی از کارمندان سابق فیس بوک در اکتبر 2021 در برابر کنگره در مورد تأثیرات منفی اینستاگرام بر سلامت روان نوجوانان شهادت داد، که با قطع جهانی فیس بوک همراه شد .

این وقایع جرقه گفتگوی دیرهنگام درباره اثرات بالقوه مضر پلتفرم های رسانه های اجتماعی و نیاز به استراحت گاه به گاه را برانگیخت.

ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که گفتگوهای بیشتری در مورد «سلامتی دیجیتال» و ایجاد مرزهای سالم با رسانه‌های اجتماعی بشنویم، به‌ویژه که تحقیقات همچنان به روشن کردن تأثیرات منفی بر روی نوجوانان و بزرگسالان ادامه می‌دهند.

بولاند می‌گوید: «بررسی کلی‌تر تأثیرات رسانه‌های اجتماعی بر سلامت روان احتمالاً ادامه خواهد یافت و افزایش خواهد یافت». این که آیا این به اقدام قطعی قانونگذاران تبدیل می‌شود یا نه، ممکن است داستان متفاوتی باشد.»

اینکه “مرزهای رسانه های اجتماعی” ممکن است به نظر برسند بسته به هر فرد متفاوت است، و اینکه آیا آنها موثر هستند هنوز مورد بحث است. در حالی که تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، Boland پیشنهاد می کند که تعیین مرزهای زیر می تواند مفید باشد:

 • زمان نمایش را محدود کنید
 • افراد را آنفالو کنید
 • نظرات را نخوانید

به گفته آیورز، تأثیرات سلامت روان « پیمایش عذاب » و حریم خصوصی مجازی می تواند در سال 2022 نیز جذابیت بیشتری داشته باشد.

ایورز می‌گوید: «من همچنین معتقدم که بحث‌ها در مورد تأثیر نامتناسب رسانه‌های اجتماعی بر ایده‌ها، نگرش‌ها و رفتارهای افراد، به‌ویژه برای جوانان تأثیرپذیر افزایش خواهد یافت».

5. هوش مصنوعی در محیط های بالینی

پیشرفت در فناوری‌های هوش مصنوعی (AI) می‌تواند آینده جلسات درمانی و تشخیص سلامت روان را بهبود بخشد. بر اساس تحقیقات منتشر شده در دسامبر 2021 ، حسگرهای حرکتی هوش مصنوعی می توانند برای تشخیص علائم اضطراب مانند:

 • خوردن ناخن
 • ترک خوردن بند انگشت
 • ضربه زدن با دست

علاوه بر این، تحقیق از اکتبر 2021منبع مورد اعتماد

 نشان می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند با ارزیابی مهارت‌های درمانگران، از جمله اینکه آیا محیطی بهینه برای مشتریان خود ایجاد می‌کنند یا نه، به آموزش درمانگران کمک کند.

اگرچه استفاده از هوش مصنوعی در آموزش و درمان سلامت روان می تواند در سال جدید و پس از آن افزایش یابد، کارشناسان می گویند بعید است که این فناوری جایگزین خدمات سنتی سلامت روان با انسان شود.

آموزش و درمان سلامت روان

6. ادامه گسترش خدمات بهداشت از راه دور

به گفته کارشناسان، درمانی که از طریق سلامت از راه دور انجام می شود، در سال 2020 افزایش یافت، در سال 2021 ادامه یافت، و به گفته کارشناسان، اینجا باقی خواهد ماند.

ایورز می‌گوید: «به دلیل همه‌گیری COVID-19، بسیاری از متخصصان سلامت روان اکنون آموزش، تجربه، اعتماد به نفس و فناوری لازم را دارند تا خدمات بهداشتی از راه دور را به‌طور مؤثر و اخلاقی انجام دهند». همچنین پتانسیل افزایش دسترسی به درمان سلامت روان به جوامع روستایی و سالمندان را دارد.

به گفته بولند، در حال حاضر حدود 60 درصد از پزشکان سلامت روان، تنها در زمینه سلامت از راه دور دارای پرونده کامل هستند.

Boland می‌گوید: «به نظر می‌رسد که مشتریان عمدتاً از این راحتی لذت می‌برند – فقط تعداد کمی از مشتریان حضوری درخواست کرده‌اند. برخی از تحلیلگران سلامت روان و تجارت پیش بینی می کنند که سلامت از راه دور می تواند حتی بیشتر گسترش یابد.

خدمات مجازی سلامت روان می تواند به ویژه برای کسانی که:

 • دچار نقص ایمنی هستند
 • چالش های حمل و نقل دارند
 • ناتوانی جسمی دارند

7. افزایش تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال

تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS)، یک روش غیر تهاجمی برای تحریک مغز، در سال های اخیر به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است و به طور فزاینده ای برای درمان برخی از بیماری های روانی مورد استفاده قرار می گیرد.

ایمنی و کارایی آن چنان امیدوارکننده بوده است که سازمان غذا و دارو (FDA)

همچنان به تایید فناوری های نوآورانه TMS مانند NeuroStar و BrainsWay ادامه می دهد . TMS مناطقی از مغز را تحریک می کند که در افراد مبتلا به بیماری های روانی مانند:

 • اختلالات خلقی (به عنوان مثال، افسردگی و اختلال دوقطبی )
 • اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD)
 • اختلال وسواس فکری جبری (OCD)

ایورز می‌گوید: «اگر سطوح افسردگی به افزایش خود ادامه دهد، من گمان می‌کنم که TMS در سال 2022 بیشتر مورد استفاده قرار گیرد، به‌ویژه برای افرادی که افسردگی آنها با روش‌های سنتی بهبود نمی‌یابد.»

8. واقعیت مجازی برای درد مزمن و مراقبت

FDA اخیرا مجاز شده است

 بازاریابی برای یک برنامه واقعیت مجازی (VR) برای کاهش درد مزمن به عنوان جایگزینی برای نسخه های مخدر.

درمان‌های واقعیت مجازی می‌توانند انقلابی باشند و نوع متفاوتی از درمان را برای افرادی که می‌خواهند برای تسکین علائم خود از مصرف داروهای مسکن اجتناب کنند، ارائه می‌دهد.

مردم در دنیای مجازی قرار می گیرند که در آن حرکات را انجام می دهند، در مورد ماهیت احساس درد در بدن خود می آموزند و تعدادی از مهارت های رفتاری و شناختی در مورد چگونگی واکنش موثر به درد و مقابله با استرس ناشی از آن را می آموزند. بلند می گوید.

او می افزاید: «[VR] قرار است همراه با دارو، درمان های فیزیکی و رفتاری پزشک کار کند.

همانطور که فناوری VR در دسترس تر می شود، کارشناسان می گویند که ما شاهد گسترش مداوم درمان برای سلامت روان و شرایط پزشکی مختلف خواهیم بود.

ایورز می‌گوید: «با رایج‌تر شدن و مفیدتر شدن جهان‌های مجازی و با تکامل فراجهان ، من معتقدم که متخصصان پزشکی و سلامت روان راه‌هایی برای کمک به مشتریان از طریق این فناوری‌ها پیدا خواهند کرد.

با نگاه به آینده

سال 2021 یک سال نوآورانه برای تحقیقات علمی در فضای سلامت روان بود – و ما هیجان‌زده هستیم که ببینیم سال 2022 چه چیزی را در پی دارد.

از مراقبت‌های ناشی از آسیب‌های روانی گرفته تا تحقیقات روان‌گردان تا هوش مصنوعی و واقعیت مجازی، بسیاری از پیشرفت‌های هیجان‌انگیز وجود دارد که باید مراقب آنها بود، به خصوص که همه ما کمی راحت‌تر در مورد سلامت روان خود صحبت می‌کنیم .

اگر کنجکاو هستید که در آینده چه خواهد شد، ما به اشتراک‌گذاری جدیدترین تحقیقات، فناوری‌ها، درمان‌ها و منابعی که معتقدیم نحوه برخورد ما به سلامت روان را متحول می‌کند، ادامه خواهیم داد.

در همین حال، ما برای شما سال نوی شاد، سالم و امن آرزو می کنیم و امیدواریم که بتوانید در سال 2022 و پس از آن به خوبی از خود مراقبت کنید.


 

روانشناس ایرانی در لندن

مشاوره آنلاین: چت آنلاین در ساعات پاسخگویی | جلسه اول مشاوره رایگان می باشد

اطلاعات تماس با روانشناس “مینو ایرانی” …

کانال تلگرام روانشناس مینو ایرانی @positive_thought_net

پیاده سازی و سئو توسط: 'GoGseo