لطفا صبر کنید ...

12 نشانه که نیاز به استراحت ذهنی دارید

12-Signs-You-Need-A-Mental-Break-8-1024x683-1.jpg

12 نشانه که نیاز به استراحت ذهنی دارید

بسیاری از ما در طول این بیماری همه گیر احساس فرسودگی روانی می کنیم، اما حتی یک بیماری در سراسر جهان را نمی توان مقصر همه استرس های ما دانست. چه درام کاری، خانوادگی یا رابطه ای، دلایل زیادی برای افزایش سطح استرس یا اضطراب ما وجود دارد. وقتی مسائل زیادی در زندگی ما باشد، برخی چیزها شروع به تغییر در روتین ما می کنند. این می تواند خسته کننده باشد و نشانه بزرگی از این است که شما باید یک قدم به عقب بردارید و مراقبت از خود را تمرین کنید و به ذهن خود اجازه دهید بهبود یابد.

1. نمی توانید بخوابید

اگر نمی توانید بخوابید و یک دوره بی خوابی تصادفی در حال ازدیاد است، ممکن است یک پرچم قرمز بزرگ باشد. زمانی که ما غرق استرس هستیم، از دست دادن خواب معمول است. این امر به ویژه در صورتی صادق است که رفتار بی خوابی شما باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد شما شود.

2. احساسات بی قرار

علاوه بر اینکه نمی توانند بخوابند، افراد فرسوده بی قرار هستند و برایشان سخت است که یک جا بنشینند یا ذهن خود را آرام کنند. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که در محل کار به اندازه کافی استراحت نمی‌کنید یا همیشه از پروژه‌ای به پروژه دیگر می‌پرید. مهم است که سرعت خود را کم کنید – مدیتیشن فعال مانند رنگ آمیزی یا یوگا را در نظر بگیرید.

3. از دست دادن یا افزایش غیرمعمول اشتها

اگر بیشتر از حد معمول احساس گرسنگی می‌کنید و دائماً میان وعده می‌خورید یا مدام به دنبال خوردن غذاهای ناسالم هستید، ممکن است نشانه‌ای از این باشد که باید استراحت کنید. از طرف دیگر، اگر کمتر از حد معمول غذا می خورید، وعده های غذایی خود را حذف می کنید یا هرگز اشتها ندارید، این یکی از عوارض جانبی رایج استرس است.

از دست دادن یا افزایش غیرمعمول اشتها
از دست دادن یا افزایش غیرمعمول اشتها

4. بی انگیزگی

احساس می کنید انگیزه کمتری نسبت به همیشه دارید؟ شاید دیگر از کار لذت نمی برید یا از فعالیت هایی که زمانی از آنها لذت می بردید لذت نمی برید. این نشانه فرسودگی شغلی است. اگر به سادگی نمی توانید انرژی یا انگیزه خود را حفظ کنید، به این معنی است که سطح استرس بالای شما می تواند فعالیت های لذت بخش قبلی را به کارهای یکنواخت تبدیل کند.

5. سطح انرژی کاهش می یابد

احساس خستگی ذهنی و جسمی می کنید اما نمی دانید چرا؟ اگر به طور کامل می خوابید اما همچنان از خواب میپرید و احساس خستگی یا تنبلی می کنید، این نشانه آن است که شما خسته شده اید. استراحت ذهنی برای بازیابی انرژی ضروری است.

6.بیش از حد معمول بیمار شدن

سیستم ایمنی ضعیف تر می تواند یکی از عوارض جانبی استرس باشد. اگر متوجه شدید که سرماخوردگی‌تان به‌طور آزاردهنده‌ای دوباره عود می‌کند یا به سختی بهبود می‌یابد، بدن‌تان نمی‌تواند با عفونت مقابله کند، زیرا به اندازه معمول قوی نیست. نفس بکشید و با کمی مراقبت از خود شارژ شوید.

بیش از حد معمول بیمار شدن

7. تمرکز غیرممکن به نظر می رسد

آیا متوجه می شوید که ذهن خود را در محل کار یا کلاس در حال منحرف شدن می دانید؟ حتی در مکالمه با یکی از دوستان یا اعضای خانواده؟ تمرکز روی کارهای معمولی سخت تر از یک مورد خفیف فراموشی است. شاید لازم باشد در چیزهایی که دوست دارید اشتیاق را دوباره کشف کنید.

8. بی تفاوتی نسبت به موفقیت

انجام کارها و فعالیت های روزمره حداقل مقداری از موفقیت و رضایت را فراهم می کند. اگر همیشه حوصله تان سر رفته یا فقط منتظر گذشت زمان هستید، احساس ارتباط با این فعالیت های روزانه می تواند یک شاهکار غیرممکن به نظر برسد.

9. احساس بیش از حد منفی و تحریک پذیر

اگر احساس بد خود را به دیگران منتقل می‌کنید، بیش از حد معمول کتک می‌زنید یا اذیت می‌شوید. فرسودگی شغلی در مراحل ابتدایی خود اغلب احساس تنش و تحریک‌پذیری را ایجاد می‌کند که می‌تواند به طغیان‌های خشمگین در مهمانی‌ها تبدیل شود. اگر همیشه بداخلاق هستید، به ریشه این ناامیدی توجه کنید، تشخیص دهید که آیا بیش از حد واکنش نشان می دهید. شاید زمان آن رسیده باشد که به تعطیلات بروید یا به ساحل بروید.

احساس بیش از حد منفی و تحریک پذیر

10. خوددرمانی

اگر شروع به از دست دادن کنترل تان کنید، این همیشه یک مسیر خطرناک است . اگر تنها چیزی که به آن فکر می کنید دفعه بعدی است که می توانید به آن مفصل ضربه بزنید،یا یک کوکتل بنوشید، به این نشانه ها توجه کنید. ممکن است به این معنی باشد که شما باید به دنبال یک تکنیک جدید آرامش باشید – به خصوص اگر ترک بدون این ماده را تجربه کنید یا بیشتر روز خود را به فکر کردن در مورد آن بگذرانید.

11. از دست دادن اشتیاق در علایق

ما به طور خلاصه در مورد بی تفاوتی صحبت کردیم، اما اگر علاقه خود را به چیزهایی که قبلاً فعالانه به آنها علاقه داشتید، از دست بدهید، مانند بیرون رفتن برای غذا خوردن، رفتن به سینما، یا گذراندن وقت با دوستان، بسیار نگران کننده است. اگر چیزها بیهوده به نظر می رسند، این می تواند نشانه ای از نیاز به شارژ مجدد باشد، اما همچنین ممکن است نشانه ای از افسردگی شما باشد، در این صورت باید به دنبال کمک حرفه ای باشید.

12. شما از خودتان مراقبت نمی کنید

اولویت کار بر قرار ملاقات های پزشک و بهداشت؟ آیا خودتان را برای دوش گرفتن خیلی خسته می بینید؟ یک استراحت ذهنی به شما کمک می کند تا برنامه خود را مجدداً تنظیم کنید تا از بی توجهی به سلامت یا بهداشت خود – چه روحی و چه جسمی- دست بردارید. مراقبت از خود مهم است – برای یادآوری با یک حمام حباب و کتاب یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود شروع کنید.


 

روانشناس ایرانی در انگلستان

مشاوره آنلاین: چت آنلاین در ساعات پاسخگویی | جلسه اول مشاوره رایگان می باشد

اطلاعات تماس با روانشناس “مینو ایرانی” …

کانال تلگرام روانشناس مینو ایرانی @positive_thought_net

 

پیاده سازی و سئو توسط: 'GoGseo