لطفا صبر کنید ...

7 حقیقت روانشناختی جالب درباره مردان خجالتی

image_2022_08_13T10_56_50_639Z.png

خجالتی بودن جرم نیست، اما قطعاً می تواند مانع از رسیدن به آنچه واقعاً در زندگی می خواهید، نظیر عاشق شدن یا رفتن به دنبال چیزی شود که به آن اعتقاد دارید. در این پست نگاهی به حقایق روانشناختی در مورد آن خواهیم داشت. بچه های خجالتی و چه چیزی باعث می شود آنها اینگونه باشند. اگر کسی را دوست دارید که فکر می‌کنید خجالتی است، این پست به شما کمک می‌کند یاد بگیرید چگونه به او کمک کنید تا از پوسته خود خارج شود و در کنار شما راحت باشد.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک پسر ممکن است خجالتی باشد، اما برخی از اصلی ترین آنها تجربیات دوران کودکی، مورد انتقاد قرار گرفتن در کودکی، مورد آزار و اذیت قرار گرفتن، عوامل محیطی و رفتار با والدین و اعضای خانواده است. اکثر بچه ها در سنین نوجوانی یا اوایل بیست سالگی با خجالتی شدن رشد می کنند، اما برخی از افراد در واقع تا آخر عمر تحت تأثیر قرار می گیرند.

7 حقیقت روانشناختی جالب درباره مردان خجالتی

حالا که همه چیز درهم و برهم از بین رفته است، بیایید به این موضوع بپردازیم که برای چه به اینجا آمده‌اید، چگونه می‌توانید آن دوست خجالتی خود را به سمتتان بیاورید و واقعاً جرات نزدیک شدن به شما را پیدا کند؟

1. مرتب و زیرک

منظورم این است که به خوبی! مردان خجالتی معمولاً وقتی نوبت به تماشا کردن یا توجه کردن به کسی می‌شود که عاشق او هستند یا به او علاقه دارند، مرتب و زیرک هستند! این به این دلیل است که آنها هنوز جرات بیرون رفتن از منطقه امن خود را ندارند تا به هدف خود نزدیک شوند. آنها از دور تماشا خواهند کرد و وقتی من می گویم آن را باور می کنند، آنها هم واقعاً در آن مهارت دارند.

اگر علاقه مند هستید، سعی کنید اولین قدم را بردارید، مکالمه ای را آغاز کنید، تماس چشمی برقرار کنید، لبخندی را برای او بفرستید، یا از او در مورد چیزی کمک بخواهید تا به او کمک کند شجاعت صحبت کردن با شما را پیدا کند.

2. دست و پا چلفتی

خانم  ها ! اگر یک پسر همیشه وقتی شما در اطرافش هستید ، یا به صندلی یا میز می کوبد وسایل را رها می کند، این نشان دهنده روشنی است که او به شما علاقه مند است. او شما را دوست دارد اما جرات نزدیک شدن به شما را ندارد. تنها کاری که در این لحظه نمی خواهید انجام دهید اگر خودتان عاشق او هستید این است که به او بخندید یا مسخره اش کنید!

می‌خواهید به او کمک کنید اگر خودکارش را انداخت تا آن را بردارد یا از او بپرسید که اگر با صندلی برخورد کرد، حالش خوب است، سعی کنید اضطراب او را آرام کنید و لبخندی محبت‌آمیز برای او بفرستید. با این کار به او نشان می دهد که شما نیز علاقه مند هستید و اشکالی ندارد که به شما نزدیک شود.

3. درخواست مشاوره

اگر یک مرد خجالتی شما را دوست دارد و واقعاً شما را دوست دارد، ممکن است سعی کند در مورد چیزهایی که در زندگی اش می گذرد یا چیزی که روی آن کار می کند از شما راهنمایی بخواهد. وقتی مردی از یک زن مشاوره می خواهد، می توانید با ستاره های خوش شانس خود شرط بندی کنید که او به اندازه کافی شما را دوست دارد و تا جایی که می تواند از آن استفاده خواهد کرد. این به این دلیل است که مردان معمولاً فکر می کنند همه چیز را می دانند و منیت مردانه آنها به آنها اجازه نمی دهد از یک زن مشاوره بگیرند.

اگر مردی از زنی خوشش بیاید، از او مشاوره می خواهد و از آن استفاده می کند! خانم‌ها مراقب باشید، اگر دوست خجالتی شما مدام از شما در مورد مسائل کاری، مشاوره می‌خواهد، می‌توانید شرط ببندید که او شما را بسیار دوست دارد!

4. او بسیار دور و در عین حال نزدیک است

در بسیاری از موارد، یک پسر خجالتی که به یک دختر علاقه مند است، همیشه مطمئن می شود که بین آنها فاصله ای وجود دارد، او جرات این را ندارد که اغلب در کنار او باشد. یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص علاقه‌اش این است که به نظر می‌رسد مرتباً با او برخورد می‌کنید، مانند کافی‌شاپ یا باشگاه یا شاید در آسانسور.

این به این دلیل است که او با دقت تماشا می کند و برنامه شما را می داند. او می‌خواهد در کنار شما باشد، می‌خواهد شما را ببیند یا حتی با شما صحبت کند، اما هنوز شجاعت صحبت کردن با شما را پیدا نکرده است. سعی کنید با او گفتگو کنید یا به سادگی به او لبخند بزنید تا به او کمک کنید ترس خود را کاهش دهد.

5. برای شما درخواست دوستی می فرستد

اگر یک مرد خجالتی به شما علاقه مند باشد، جرات شروع گفتگوی رودررو با شما را نخواهد داشت اما سعی می کند در شبکه های اجتماعی با شما دوست شود. او ممکن است فوراً برای شما پیامی ارسال نکند، اما تا زمانی که شما اولین حرکت را پس از پذیرش درخواست دوستی او انجام دهید، در کمین است. ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد تا او چیزی بگوید. با این حال، او عکس‌های شما را لایک می‌کند یا گاهی نظرات ظریفی روی آن‌ها می‌گذارد.

6. او از شما دفاع خواهد کرد

این یکی نشانگر واضحی است که او شما را دوست دارد و می خواهد بخشی از زندگی شما باشد! اگر مردی شما را دوست دارد اما جرات نزدیک شدن به شما را ندارد، همیشه مراقب شما خواهد بود. اگر مجبور شد به خاطر تو به صورت کسی مشت بزند، به من اعتماد کن که این کار را می کند! او از هر فرصتی که به دست می آورد از شما دفاع می کند زیرا این همان کاری است که مردان وقتی عاشق زنی هستند انجام می دهند.

7. ارسال سیگنال های مختلط

یک روز با شما صحبت می‌کند، روز دیگر از شما دوری می‌کند، سپس به شما لبخند می‌زند، و وقتی شما در اطراف هستید پنهان می‌شود، درست است؟ خوب، این دقیقاً همان روشی است که افراد خجالتی عاشق عمل می کنند! این کاملا طبیعی است و این فقط راهی است که او شجاعت برقراری رابطه واقعی با شما را جمع می کند، اما او هنوز به آنجا نرسیده است.

 

چگونه به مردان خجالتی کمک کنیم تا احساس راحتی کنند

چگونه به مردان خجالتی کمک کنیم تا احساس راحتی کنند

اگر می خواهید او به اندازه کافی متوجه شما شود تا از پوسته خود خارج شود، باید کاری در مورد آن انجام دهید! هیچ چیز شلخته ای نیست، فقط باید به او نشان دهید که علاقه مند هستید و دوست دارید با او رابطه داشته باشید. در زیر فهرستی از راه هایی وجود دارد که باعث می شود او احساس راحتی کند تا به شما نزدیک شود.

به او اجازه دهید هر زمان که می خواهد در اطراف شما سکوت کند

هر فرصتی که به دست آوردی دستش را بگیر

به او لبخند بزنید تا به او احساس خوش آمد گویی کنید

از او سؤالات ساده بپرسید تا به او کمک کنید تا در مورد خودش صحبت کند

به او نشان دهید که به اندازه کافی خوب است

به او نشان دهید که فکرش مهم است

اجازه دهید با قطع نکردن صحبت هایش، خود را به طور کامل بیان کند

از او انتقاد نکنید

نتیجه

تاکنون در مورد حقایق روانشناختی در مورد مردان خجالتی و چگونگی کمک به آنها در کنارتان را می دانید! اگر از خواندن این پست لذت بردید، از شما می‌خواهم که لحظه‌ای وقت بگذارید و آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و خوشحال می‌شوم اگر من را در تلگرام دنبال کنید تا حقایق شگفت‌انگیز بیشتری کسب کنید.

 


کانال تلگرام روانشناس مینو ایرانی @positive_thought_net

روانشناس ایرانی در انگلستان

مشاوره آنلاین: چت آنلاین در ساعات پاسخگویی | جلسه اول مشاوره رایگان می باشد

اطلاعات تماس با روانشناس “مینو ایرانی” …

پیاده سازی و سئو توسط: 'GoGseo