لطفا صبر کنید ...

5 اثر ناشناخته دل شکستگی بر قلب

سپتامبر 30, 1401 توسط مینو ایرانی
IMG_20221220_181150_114.jpg

5 اثر ناشناخته دل شکستگی بر قلب

استرس عاطفی، افسردگی، سرگیجه، بی خوابی همگی از علائم دلشکستگی هستند اما آیا دل شکستگی بر قلب تأثیر دارد؟ در ادامه بخوانید تا متوجه شوید که چگونه همه موارد فوق بر قلب تأثیر می‌گذارند، به چه مواردی باید توجه کنید و چگونه همه آن را برطرف کنید. اگر از دل شکستگی رنج می برید، ممکن است انواع احساسات جدید را تجربه کنید.

این کاملا طبیعی است، به یاد داشته باشید که می گذرد، که گفته می شود، علائم طولانی مدت دل شکستگی می تواند به قلب شما فشار وارد کند. اگر می خواهید در هنگام ابتلا به سندرم قلب شکسته سالم بمانید، دانستن علائم و نشانه ها مهم است.

5 اثر ناشناخته دل شکستگی بر قلب

دانستن علائم قلب شکسته برای کمک به درک اینکه چگونه به طور غیرمستقیم بر قلب شما تأثیر می گذارد بسیار مهم است. استرس، افسردگی، کم خوابی، خوب غذا نخوردن، گریه، سرگیجه و حواس پرتی، همه نشانه هایی هستند که نشان می دهند دل شکسته هستید. در زیر نگاهی خواهیم داشت به اینکه هر یک از این علائم چگونه بر بدن و قلب شما تأثیر می گذارد.
فشار
استرس طولانی مدت می تواند عوارض جانبی تهدید کننده زندگی بر روی قلب شما ایجاد کند زیرا استرس هورمونی به نام کورتیزول را ترشح می کند. با توجه به مرکز تحقیقات روچستر ، وجود سطوح بالای کورتیزول در سیستم شما ممکن است منجر به ایجاد پلاک در عروق قلب شود.
این مطالعه همچنین نشان می دهد که وقتی بدن کورتیزول را به مدت طولانی ذخیره می کند، باعث افزایش کلسترول، قند خون، فشار خون و سطح تری گلیسیرید می شود. اگرچه شکستگی قلب مستقیماً بر قلب تأثیر نمی گذارد، کورتیزول ناشی از استرس می تواند همه موارد فوق را ایجاد کند که منجر به مشکلات قلبی می شود.

ما توصیه می کنیم برای جلوگیری از هر یک یا همه موارد فوق، راه هایی بیابید تا بدن خود را از استرس دور نگه دارید. فعالیت هایی مانند شنا کردن، رقصیدن، پیاده روی یا صحبت کردن با یک روانشناس همه راه هایی هستند که به شما کمک می کنند بدون استرس بمانید.

همانند استرس، افسردگی نیز یکی از علائم اصلی شکستگی قلب در اکثر افراد است

افسردگی

همانند استرس، افسردگی نیز یکی از علائم اصلی شکستگی قلب در اکثر افراد است. به نظر می رسد برخی از افراد سریعتر از دیگران از افسردگی نجات می یابند، در حالی که برخی دیگر ماه ها یا حتی سال ها پس از شکستگی قلب علائمی دارند. با توجه به پزشکی هاپکینز ، افرادی که برای مدت طولانی تری افسرده هستند، چیزی به نام پلاکت های چسبنده را تجربه خواهند کرد.

این زمانی است که سلول های ریز خون شما بسیار چسبنده می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، می تواند باعث سخت شدن دیواره شریان ها شود و اگر درمان نشود، در برخی موارد می تواند منجر به حمله قلبی شود. توصیه می کنیم اگر احساس می کنید افسرده هستید برای جلوگیری از مشکلات قلبی کمک بگیرید.

کمبود خواب

افرادی که از قلب شکسته رنج می برند معمولا شب های زیادی بی خوابی می کنند. این بسیار رایج است و می تواند ماه ها ادامه یابد. بر اساس این پست در NHS ، نخوابیدن به میزان مناسب یا نخوابیدن برای روزهای متوالی می تواند به قلب شما فشار وارد کند. همچنین بیان می کند که کم خوابی می تواند منجر به فشار خون بالا، افزایش ضربان قلب و التهاب قلب شود.
ما به شدت توصیه می کنیم که هر زمان که می توانید به اندازه کافی بخوابید تا بدن خود را در این دوران سخت حفظ کنید.

خوب غذا نخوردن

خوب غذا نخوردن یا بدون غذاهای مغذی برای مدت طولانی ماندن می تواند به قلب شما فشار وارد کند. دلشکستگی باعث می‌شود که بیشتر مردم روزها، شاید هفته‌ها، بدون غذا بمانند. طبق گفته‌های Northwestern Medicine ، گرسنگی از خود یا ماندن طولانی مدت بدون غذا می‌تواند باعث شود بدن شما مواد مغذی و ویتامین‌های مهمی را از دست بدهد.
کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی می‌تواند منجر به ضعیف‌تر شدن قلب و جلوگیری از گردش خون کافی در بقیه بدن شود. توصیه می کنیم هنگام بروز دلشکستگی با خوردن حداقل 2 وعده غذایی در روز از تمام موارد فوق جلوگیری کنید.

5 اثر ناشناخته دل شکستگی بر قلب
گریه غیرقابل کنترل یا برای مدت طولانی می تواند باعث کم آبی بدن شود

گریان

گریه غیرقابل کنترل یا برای مدت طولانی می تواند باعث کم آبی بدن شود. گریه باعث از دست دادن مایعات بدن شما می شود. به گفته Viveve، کم آبی باعث می شود که قلب شما در تلاش برای پمپاژ خون به بقیه بدن، سخت تر کار کند. کم آبی نه تنها باعث می شود که قلب شما ضربان قلب نامنظم داشته باشد، بلکه باعث غلیظ شدن خون شما نیز می شود.

هنگامی که خون شما غلیظ می شود، دیواره رگ های خونی شما ضخیم می شود و این منجر به فشار خون و فشار خون بالا می شود. فشار خون بالا در صورت عدم درمان می تواند بسیار خطرناک باشد.
توصیه می کنیم هنگام شکستگی قلب، آب زیادی بنوشید تا بدن خود را سالم نگه دارید و از تمام موارد فوق جلوگیری کنید.

نتیجه

اکنون می‌دانید که دل‌شکستگی چه تأثیری بر قلب دارد و برای جلوگیری از عوارض آن چه باید کرد. به یاد داشته باشید که دلشکستگی می تواند باعث تغییراتی در روال روزمره شما و همچنین بدن شما شود. این طبیعی است و می‌گذرد، اما اگر احساس می‌کنید بدنتان نمی‌تواند این تغییرات را تحمل کند، حتماً به دنبال کمک باشید.

 

پیاده سازی و سئو توسط: 'GoGseo