لطفا صبر کنید ...

10 حقیقت روانشناختی تکان دهنده درباره مرگ

سپتامبر 1, 1401 توسط مینو ایرانی
10-Shocking-Psychological-Facts-About-Death.jpg

10 حقیقت روانشناختی تکان دهنده درباره مرگ

در اینجا 10 حقیقت روانشناختی در مورد مرگ وجود دارد که ارزش دانستن دارد و شما را شوکه خواهد کرد!

مرگ چیزی است که نمی توانیم از آن فرار کنیم، اجتناب ناپذیر است و باید در نهایت اتفاق بیفتد! ما زندگی را با این فکر می گذرانیم که برای همیشه زندگی خواهیم کرد، افراد ثروتمند روزانه میلیون ها دلار را صرف آزمایشات طول عمر می کنند، اما مهم نیست که چه کاری انجام می دهیم، باید اتفاق بیفتد.مرگ مانند تولد است، چرخه زندگی است! آنچه پس از مرگ ما یا در طول فرآیند مرگ اتفاق می افتد یک افسانه است و هیچ کس با اطمینان کامل نمی داند. با این اوصاف، ذهن انسان قدرتمند است و روش خود را برای مقابله با هر موقعیتی دارد. بیایید دقیق تر شویم و ببینیم روانشناسی در مورد مردن چه می گوید و امیدواریم که بتواند کمی از تنش کم کند.

10 حقیقت روانشناختی تکان دهنده درباره مرگ

آیا می دانستید که روزانه بیش از صد و پنجاه هزار نفر در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند؟ آره. درست است، طبق کتاب اطلاعات سیا، از هر 1000 نفر 8 نفر می میرند. به عبارت ساده، چرخه زندگی است، ما متولد می شویم، زندگی می کنیم و سپس می میریم!

علم مرگ را اینگونه تعریف می کند:

توقف تمام عملکردهای بیولوژیکی که یک موجود زنده را حفظ می کند که جهانی، اجتناب ناپذیر است و در همه موجودات زنده رخ می دهد.

دانشمندان بر این باورند که مرگ یک فرآیند است و نه یک لحظه سیاه و سفید، مطالعاتی در مورد تجربیات نزدیک به مرگ و خارج از بدن انجام شده است، اما تا به امروز، غیر قابل اثبات است. برای کسب اطلاعات بیشتر به خواندن ادامه دهید.

1. شنیدن آخرین است

بر اساس تحقیقات علمی، شنوایی آخرین حسی است که می‌توان به آن دست یافت، و این که افراد همیشه تمایل دارند آخرین افکار خود را در طول فرآیند مرگ با عزیزانشان در میان بگذارند. همچنین اعتقاد بر این است که وقتی فردی در حال مرگ است، صحبت کردن در اطراف او مانع از رها شدن او می شود.

2. شما نمی توانید از پیری بمیرید

تحقیقات نشان می‌دهد که مردم واقعاً در اثر پیری نمی‌میرند، بلکه ما در اثر بیماری‌هایی که با افزایش سن، بی‌تحرکی و تصادفات همراه است، می‌میریم. از نظر علمی، پیری به عنوان عامل مستقیم مرگ شناخته نشده است. آیا می دانید چه زمانی مردم هزار سال (در کتاب مقدس) زندگی می کردند؟ دلیلش این است که در آن زمان هیچ غذای ناسالم وجود نداشت!

3. نور سفید یک افسانه نیست

اگر فکر می‌کردید وقتی افرادی که تجربه نزدیک به مرگ داشتند می‌گویند که «نور سفید» را دیده‌اند، مردم سعی می‌کنند دراماتیک باشند، دوباره فکر کنید! علم می گوید که مردم در واقع نور سفید را درست قبل از مرگ می بینند! به گفته دیوید هوودا از مرکز تحقیقات پزشکی UCLA، بیشتر مغز شما درست قبل از مرگ خاموش می شود.

همانطور که فرآیند خاموش شدن اتفاق می افتد، شما شروع به دیدن یک نور سفید در انتهای تونل می کنید.

4. تجربیات خارج از بدن واقعی هستند

بر اساس تحقیقات انجام شده در سوئیس ، افراد در واقع تجربیات خارج از بدن خود را قبل از مرگ دارند. این به این دلیل است که وقتی زندگی می خواهد بدن شما را ترک کند، تحریک در سمت راست مغز شما اتفاق می افتد. اکثر گزارش‌های NDE بیان می‌کنند که مردم واقعاً احساس می‌کنند که در بالای اتاق شناور هستند و می‌توانند ببینند و بشنوند که دیگران چه می‌کنند و می‌گویند.

5. مواجهه با مرگ صحیح است

تحقیقات نشان می دهد که در واقع مواجهه با فکر مرگ و پذیرفتن اینکه در نهایت باید اتفاق بیفتد، صحیح است و باعث می شود زندگی خود را به بهترین شکل انجام دهید. ترس از مرگ یا مردن شما را از زندگی باز می دارد.

6. دست خط پزشکان ترسناک است!

تحقیقات نشان می دهد که دستخط پزشک تنها در ایالات متحده سالانه مقصر مرگ بیش از 7000 نفر است! همیشه مطمئن شوید که از پزشک خود بخواهید تا قبل از پر کردن نسخه، نسخه خود را مجدداً بررسی کند تا مطمئن باشید، زیرا ظاهراً یک نامه اشتباه می تواند فاجعه ایجاد کند!

7. آگاهی چند دقیقه بعد ادامه می یابد

به نظر می رسد پزشکان، دانشمندان و محققان همگی بر این باورند که مردم در واقع آگاهی را تجربه می کنند و چند دقیقه و گاهی ساعت ها پس از مرگشان فعال می مانند. به همین دلیل است که برخی از افراد پس از بازگشت به زندگی تجربیات خود را بازگو می کنند.

8. ما خودمان را بعد از مرگ می خوریم

این یکی به نوعی خشن است و فقط فکر کردن به آن باعث می شود که من بخواهم خرخر کنم! تحقیقات نشان می دهد که سه روز پس از مرگ ما، همان آنزیم هایی که غذای ما را تجزیه می کنند شروع به خوردن بدن ما می کنند! آیا می توانید تصور کنید که بدن خود را بخورید؟ اما هنوز هم ناخوشایند!

9. سلول های ما نیز می میرند

 آیا می دانستید که سلول های ما حتی زمانی که هنوز زنده هستیم می میرند؟ خب، طبق علم، بیش از 300 میلیون سلول در بدن ما در هر دقیقه می میرند! چنین واقعیت ترسناکی!

10. شش فوت زیر زمین

آیا می دانستید که مردم همیشه در عمق شش فوتی زمین دفن نمی شدند؟ این تصمیم در زمان شیوع طاعون در انگلستان در سال 1665 برای دفن افراد در عمق 6 فوتی و جلوگیری از گسترش ویروس اتخاذ شد.

حقایق جالب مرگ

حقایق جالب مرگ

در زیر حقایق مرگ جالب دیگری برای دوستداران واقعیت وجود دارد که می توانند از آن لذت ببرند!

سالانه بیش از 7 میلیون نفر در سراسر جهان تنها بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند

یکی از مهمترین مرگ های قابل پیشگیری در سراسر جهان ناشی از عدم ورزش است

سالانه افراد بیشتری بر اثر سلفی گرفتن از حمله کوسه جان خود را از دست می دهند

چپ دست ها 3 سال زودتر از راست دست ها می میرند

ماهیچه های فرد تا 6 ساعت پس از مرگ به طور دوره ای منقبض می شوند

رشد مو و ناخن پس از مرگ متوقف می شود

بیش از 200 جسد در قله اورست وجود دارد

داده ها نشان می دهد که مالاریا مسئول نیمی از مرگ و میرها در سراسر جهان است

تصادفات رانندگی سالانه عامل 1.2 میلیون مرگ در سراسر جهان است

فقر باعث مرگ روزانه 29000 کودک در سراسر جهان می شود

روزانه 830 زن در سراسر جهان بر اثر زایمان جان خود را از دست می دهند

افرادی که کالری کمتری می خورند نسبت به افرادی که کالری کمتری می خورند بیشتر عمر می کنند

آخرین کلمات توماس ادیسون این بود: “آنجا بسیار زیبا است.”


 

تماس و مشاوره آنلاین با روانشناس “مینو ایرانی” …

 

 

پیاده سازی و سئو توسط: 'GoGseo